شهرداری صوفیان

امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 21 , Thursday - ساعت ۱۷:۳۵:۵۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار صوفيان

عکس شهردار صوفيان

داود سرباز منور

سخن شهردار

واحدهای شهرداری

امور اداري و كارگزينی
--------------------------
امور مالی و حسابداری
--------------------------
شهرسازی
--------------------------
خدمات شهری
--------------------------
امور عمرانی
--------------------------
امور حقوقی و املاک
--------------------------
حمل و نقل
--------------------------
واحد درآمد
--------------------------
نوسازی و اصناف
--------------------------
ماشين آلات
--------------------------
دبيرخانه
--------------------------
فناوری اطلاعات
--------------------------
حراست
--------------------------
روابط عمومی

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۹
 • شما اینجا هستید : اخبار
 • کد مطلب : 1703
 • گزارش بازدید شهردار و شورای اسلامی شهر صوفیان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان

    

  به گزارش روابط عمومی شهرداری صوفیان ظهر روز دوشنبه ۹۵/۰۶/۱۵ مهندس ارشدی به همراه اعضای محترم شورای اسلامی شهر صوفیان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان بازدید و با مهندس خسروی فر ریاست محترم دانشگاه در خصوص عملکرد دانشگاه و مشکلات موجود بحث و تبادل نظر کردند. در خلال این بازدید آقای مهندس خسروی فر […]

  Uni

  به گزارش روابط عمومی شهرداری صوفیان ظهر روز دوشنبه ۹۵/۰۶/۱۵ مهندس ارشدی به همراه اعضای محترم شورای اسلامی شهر صوفیان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان بازدید و با مهندس خسروی فر ریاست محترم دانشگاه در خصوص عملکرد دانشگاه و مشکلات موجود بحث و تبادل نظر کردند.

  در خلال این بازدید آقای مهندس خسروی فر گزارشی جامع از عملکرد دانشگاه در حوزه های مختلف ارائه کردند که گزیده ای از این گزارش به شرح زیر می باشد:

  مهندس خسروی فر اعلام کردند: در حال حاضر ۱۲ طرح دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان در مرحله عملیاتی قرار دارد و کار تحقیق و بررسی آنها تمام شده است، در خصوص برخی از طرح ها با محققان دانشگاه هایی از کانادا، آلمان و فرانسه ارتباط تنگاتنگی داشتیم. از مهمترین طرح ها می توان به طرح پژوهشی بازیافت زائدات شهری و کشاورزی (پلاستیکی و سلولزی) اشاره کرد.

  Uni1

  ایشان درباره این طرح اعلام کردند طرح فوق یکی از بزرگترین طرح های پژوهشی تحقیقاتی می باشد که محققان و دانشجویان نخبه دانشگاه صوفیان آن را مورد مطالعه و پژوهش قرار دادند ولی برای اجرایی کردن طرح فوق مشکلاتی اعم از عدم ارائه دستگاه های مورد نیاز به دلیل وجود تحریم ها وجود داشت ولی تیم تحقیقاتی دانشگاه دست از تلاش نکشید و با همکاری و تعامل با دانشگاه های تهران و امیر کبیر توانست دستگاه های مورد نیاز را به صورت بومی و در داخل کشور طراحی نماید.

  Uni9

  روند کار طرح به این صورت است که مواد زائد شهری و کشاورزی اعم از سلولزی و پلاستیکی وارد پروسه بازیافت شده و در خروجی دو نوع محصول مختلف ارائه می شود. محصول اول جهت تهیه رنگ های ضد اسیدی و محصول دوم جهت تهیه محصولی مشابه MDF ولی به مراتب با کیفیت تر از آن مورد استفاده قرار می گیرد.

  Uni3

  طرح پژوهشی دیگری در خصوص ایزوله سازی کاغذ اسکناس ارائه شده است که این طرح مقام اول کشوری را نیز کسب نموده است. از قابلیت های طرح فوق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  اسکناس های تولید شده غیر قابل نوشتن، کاملا بهداشتی، قابل شستشو و مقاوم در برابر حرارت تا ۵۰ درجه سانتیگراد می باشند.

  Uni5

  طرح بتن دانشگاه نیز در مسابقات بین المللی اعم از مسابقات ACI آمریکا مقام اول، دوم و سوم را به خود اختصاص داده است. طرح بتن اسفنجی از طرح های موفقی است که می تواند باران های اسیدی را کاملا تسویه کرده و از آب تسویه شده در موارد دیگری استفاده گردد.

  Uni6

  از طرح های و افتخارات دیگر دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کسب مقام اول و دوم در مسابقات رباتیک در بعد ربات های کاربردی در اسفند ۹۴
  • تولید ماده اولیه نانو
  • تولید خاک فراوری شده
  • تولید فیلتر هوای خودروی دائمی
  • تولید انواع سازه های بتنی با ضریب نفوذ آب ۱%
  • کسب مقام اول کشوری در رشته کیک بوکسینگ بانوان
  • انتخاب یکی از ۱۰ مدیر برتر کشور در ارزیابی سالیانه دانشگاه های کشور
  • دریافت نشان طلای ایزوی بین المللی

  Uni8

  در پایان مهندس خسروی فر ضمن ابراز خرسندی از موفقیت های کسب شده از بی توجهی مسئولین به خصوص مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری نسبت به دستاورد های دانشگاه آزاد صوفیان و عدم حمایت مناسب جهت اجرایی کردن طرح های ارائه شده ابراز نارضایتی نموده و خواستار توجه بیشتر مسئولین شدند. ایشان از زحمات شهردار و شورای اسلامی شهر صوفیان تقدیر و تشکر نموده و اعلام کردند مهندس ارشدی به عنوان اولین شهردار از طرح های ما حمایت کردند و باعث دلگرمی بنده و گروه تحقیقاتی دانشگاه آزاد صوفیان شده و اعلام کردند آماده ارائه کلیه محصولات بتنی با تضمین به شهرداری صوفیان می باشند.

  Uni4

  ایشان در پایان نگرانی خود را از سازه پل عابر پیاده مقابل دانشگاه اعلام نموده و ابراز داشتند با تاکیدات مکرر دانشگاه در خصوص اینکه سازه فوق مقاومت لازم جهت نصب تابلوهای تبلیغاتی را نداشته و در صورت نصب چنین تابلوهایی امکان سقوط و تخریب سازه وجود دارد، هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و همچنان برخی ادارات جهت کسب منفعت مالی اقدام به عقد قراردادهای تبلیغاتی و نصب تابلو بر روی پل مورد نظر می کنند و انگار جان مردم چنان ارزشی برایشان ندارد.

  پس از سخنان مهندس خسروی فر، مهندس ارشدی از تلاشها و دستاوردهای ایشان و مجموعه دانشگاه آزاد صوفیان تشکر و قدردانی نموده و اعلام کردند وجود دانشگاه آزاد در صوفیان می تواند فرصتی باشد برای مسئولین که از امکانات این دانشگاه به نحو احسن استفاده کنند و تنها احداث یک دانشگاه در یک بخش مهم نیست بلکه باید حمایت کافی نیز از ان صورت پذیرد. ایشان در ادامه اظهار داشتند برای هر انجامی انجمی نیاز هست و برای هر انجمن نیز ساختاری. وجود هیات امنایی پرتوان می تواند در موفقیت دانشگاه مثمر ثمر واقع شود ولی متاسفانه فعلا چنین هیات امنایی به صورت رسمی وجود ندارد.

  ایشان در ادامه گفتند شهرداری صوفیان در حدود ۲۰۰۰ متر مربع قرارداد کاشی کاری سطح شهر را دارد و در این زمینه از محصولات دانشگاه استفاده خواهیم کرد، همچنین از رنگهای تولیدی هم به عنوان نمونه در برخی خیابان ها استفاده میکنیم و اگر جوابگو باشد در کل شهر از این محصول نیز بهره مند خواهیم شد.

  ایشان در خصوص حمایت از دانشجویان دانشگاه نیز اعلام کردند شهرداری صوفیان از طرح ها و ایده های خلاقانه حمایت می کند و خواستار ایجاد نمایشگاهی دائمی از دستاوردهای دانشجویان و تیم های تحقیقاتی دانشگاه در داخل ساختمان شهرداری شدند تا این دستاوردها در معرض دید عموم قرار گرفته و مراجعیت در جریان این اقدامات ارزنده قرار بگیرند.

  پس از سخنان مهندس ارشدی، مهندس پوربرقی رئیس شورای اسلامی شهر صوفیان نیز از زحمات و عملکرد مجموعه دانشگاه آزاد تقدیر و تشکر نموده و اظهار کردند باید برای هیات امنای دانشگاه چاره ای اندیشیده شود، ایشان در ادامه گفتند افتخارات و عنوان های ملی و بین المللی کسب شده با زحمات و هزینه های سنگینی بدست آمده و باید به صورت گسترده ای نمایش داده شوند تا عموم مردم و مسئولین از پتانسیلهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان آگاهی یابند.

  در پایان تعدادی از محققان و کارشناسان دانشگاه با حضور در کارگاه های تحقیقاتی از نزدیک نحوه کار خود را تشریح و برخی از طرح ها را توضیح دادند.

  Un7

  Uni2

  برچسب ها :

  سخن بزرگان

  سخن بزرگان

  لينكهاي مرتبط
  مشاهده تصاویر شهدای صوفیان
  شهرداری صوفیان
  اوقات شرعی به وقت صوفیان

  اوقات شرعی صوفیان
  راهنماي مراجعين شهرسازي
  تعرفه عوارض محلی
  بیلان سال 96 شهرداری صوفیان
  تقویم شمسی
  بهمن ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
  « دی   اسفند »
   12345
  ۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
  ۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
  ۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
  ۲۷۲۸۲۹۳۰  
  پست الکترونیکی
  کانال اطلاع رسانی شهرداری صوفیان
  وبگاه اطلاع رساني شهرداران صلح