شهرداری صوفیان

امروز : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ مصادف است با 2020 , May 25 , Monday - ساعت ۱۱:۱۴:۰۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار صوفيان

عکس شهردار صوفيان

دکتر احمد رادمهر

سخن شهردار

واحدهای شهرداری

امور اداري و كارگزينی
--------------------------
امور مالی و حسابداری
--------------------------
شهرسازی
--------------------------
خدمات شهری
--------------------------
امور عمرانی
--------------------------
امور حقوقی و املاک
--------------------------
حمل و نقل
--------------------------
واحد درآمد
--------------------------
نوسازی و اصناف
--------------------------
ماشين آلات
--------------------------
دبيرخانه
--------------------------
فناوری اطلاعات
--------------------------
حراست
--------------------------
روابط عمومی

عوارض خودروسیستم عوارض خودرو
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 17 ژانویه, 2017 - 04:51
 • شما اینجا هستید : اخبار
 • کد مطلب : 2148
 • اقدامات شهرداری صوفیان درخصوص زنده گیری، جمع آوری و انتقال و نگهداری سگ های بی صاحب

    

  اقدامات شهرداری صوفیان درخصوص زنده گیری، جمع آوری و انتقال و نگهداری سگ های بی صاحب از سطح شهر صوفیان با همکاری شرکت حامیان طبیعت آذر پردیس شهرداری صوفیان در سال ۹۵ در راستای حمایت از حقوق حیوانات و همچنین حل مشکل جع آوری سگهای بی صاحب از سطح شهر بدون استفاده از روش های […]

  اقدامات شهرداری صوفیان

  درخصوص زنده گیری، جمع آوری و انتقال و نگهداری سگ های بی صاحب

  از سطح شهر صوفیان با همکاری شرکت حامیان طبیعت آذر پردیس

  شهرداری صوفیان در سال ۹۵ در راستای حمایت از حقوق حیوانات و همچنین حل مشکل جع آوری سگهای بی صاحب از سطح شهر بدون استفاده از روش های سنتی و کشتار بی رحمانه اقدام به عقد قرارداد با شرکت حامیان طبیعت آذر پردیس به شماره ثبت ۴۰۴۲۵ نموده است به صورتی که شرکت فوق وظیفه دارد بر اساس مفاد این قرارداد نسبت به زنده گیری، جمع آوری، انتقال به پناهگاه، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی و نگهداری این سگها اقدام نماید، قراداد بسته شده تا پایان سال ۹۵ بوده و درصورت رضایت شهرداری از عملکرد شرکت، قرارداد فوق برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد.

  مراحل اجرای مفاد قرارداد:

  • هماهنگی: قبل از اقدام به جمع آوری سگها از سطح شهر، در زمان های متوالی (معمولا یک بار در هفته) شهردای با شرکت هماهنگی های لازم را انجام داده و از وضعیت سگها در سطح شهر گزارشی به شرکت ارائه می نماید تا بر اساس اطلاعات ارسال شده، شرکت اقدام به تجهیز و ارسال نیروهای مورد نیاز جهت جمع آوری سگها از سطح شهر نماید.
  • جمع آوری: نیروهای ارسالی توسط شرکت همراه با یک نفر ناظر که از طرف شهرداری معرفی میشود به سطح شهر رفته و به دو صورت زنده گیری و استفاده از اسلحه بیهوشی(در صورت نیاز) اقدام به جمع آوری سگها از سطح شهر می نماید.
  • صورتجلسه اولیه: پس از جمع آوری سگها از سطح شهر توسط رنگ بر روی آنها علامت گذاشته شده و تعداد دقیق سگ های جمع آوری شده در حضور ناظر شهرداری صورتجلسه گردیده و به امضای طرفین می رسد.
  • انتقال به پناهگاه: پس از امضای صورتجلسه، سگهای جمع آوری شده به پناهگاه انتقال می یابند.
  • صورتجلسه ثانویه: پس از انتقال سگها به پناهگاه در هنگام تحویل سگها صورتجلسه دوم که شامل تعداد سگ های جمع آوری شده و جزئیات مربوط به عملیات جمع آوری هست تنظیم و به امضای تیم انتقال دهنده و مسئول دریافت کننده و مدیریت شرکت می رسد.
  • قرنطینه: در این مرحله سگهای جمع آوری شده به مدت سه تا چهار روز جدا از سایر سگها در قرنطینه نگهداری شده و معاینات لازم در خصوص وجود بیماری ها و مشکلات احتمالی انجام می گیرد که در صورت وجود بیماری اقدامات لازم جهت درمان توسط کادر پزشکی متخصص صورت می پذیرد.
  • نظافت: در این مرحله نسبت به شستشو، کک زدایی و انگل زدایی کلیه سگهای جمع آوری شده اقدام لازم صورت گرفته و با تزریق داروهای مورد نیاز از بروز و انتقال بیماری های پوستی جلوگیری می شود.
  • واکسیناسیون: واکسیناسیون سگها در دو مرحله به فاصله حداکثر یک ماه از هم صورت می گیرد.
  • عقیم سازی: در این مرحله عقیم سازی سگ های جمع آوری شده توسط فوق تخصص جراحی در درمانگاه پناهگاه به صورت کاملا تخصصی با انسزیون سه سانتی متری صورت می گیرد.
  • پلاک گذاری: در این مرحله برای هر سگ یک پلاک شامل کد مخصوص، مشخصات پناهگاه و شماره تماس با پناهگاه تخصیص داده شده و به گوش سگ الصاق می گردد تا در صورت خروج احتمالی و یا فرار سگ از پناهگاه بتوان آنها را شناسایی کرده و دوباره به پناهگاه انتقال داده شوند.
  • واگذاری: مرحله واگذاری جزو مراحل اصلی نبوده و فقط در صورت درخواست و اعلام نیاز پس از بررسی های لازم جهت جلوگیری از خرید و فروش، طوله کشی و یا تزریق هورمون به برخی اماکن خصوصی و عمومی به عنوان سگ نگهبان به صورت کاملا رایگان واگذار می شود.

  اظهارات دکتر ژیلا پورایرانی مدیریت شرکت حامیان طبیعت آذر پردیس در خصوص فعالیت این شرکت:

  پناهگاه حیوانات پردیس که در جاده تبریز- صوفیان، روبروی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی واقع شده است توسط بخش خصوصی و حمایت خیرین در سال ۱۳۹۰ تأسیس شده و وابسته به «انجمن حمایت از حیوانات» به عنوان یک سازمان مردم‌ نهاد می باشد که  با همکاری اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، در این مرکز ضمن جلوگیری از کشتار حیوانات بی صاحب، نسبت به جمع آوری، نگهداری و مراقبت از آنان اقدام می‌گردد. در این مرکز، همچنین اقداماتی از قبیلِ انجام عمل‌های جراحیِ متعدد و انجام عملیات نجات حیوانات در معرض خطر مرگ نیز صورت می‌گیرد و هدف اصلی از تأسیس این پناهگاه کمک به بهبود وضعیت حیوانات در کشور است. مسئولان این پناهگاه در مرداد ماه ۱۳۹۵، اولین آمبولانس ویژه نجات حیوانات مصدوم را در ایران راه‌اندازی کردند. با این طرح، مردم می‌توانند از طریق تماس تلفنی، موارد آسیب دیدگی حیوانات اهلی را گزارش کنند تا آمبولانس به محل اعزام شود.

  ایشان در ادامه با بیان این موضوع که پناهگاه در حال حاظر با ۱۳ شهرداری از جمله شهرداری صوفیان در خصوص جمع آوری سگهای ولگرد قرارداد دارد از حمایت و همکاری صادقانه شهرداری صوفیان ابراز رضایت نموده و اعلام کردند امیدوارم این حرکت در کل کشور عزیزمان نهادینه شود که این امر نیز همت جمعی مسئولین و مردم را می طلبد.

   

  روابط عمومی شهرداری صوفیان

  دی ماه ۱۳۹۵

  برچسب ها :

  سخن بزرگان

  سخن بزرگان

  لينكهاي مرتبط
  مشاهده تصاویر شهدای صوفیان
  شهرداری صوفیان
  اوقات شرعی به وقت صوفیان

  اوقات شرعی صوفیان
  راهنماي مراجعين شهرسازي
  تعرفه عوارض محلی
  بیلان سال 96 شهرداری صوفیان
  پست الکترونیکی
  کانال اطلاع رسانی شهرداری صوفیان
  وبگاه اطلاع رساني شهرداران صلح