شهرداری صوفیان

امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 21 , Thursday - ساعت ۱۷:۲۵:۱۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار صوفيان

عکس شهردار صوفيان

داود سرباز منور

سخن شهردار

واحدهای شهرداری

امور اداري و كارگزينی
--------------------------
امور مالی و حسابداری
--------------------------
شهرسازی
--------------------------
خدمات شهری
--------------------------
امور عمرانی
--------------------------
امور حقوقی و املاک
--------------------------
حمل و نقل
--------------------------
واحد درآمد
--------------------------
نوسازی و اصناف
--------------------------
ماشين آلات
--------------------------
دبيرخانه
--------------------------
فناوری اطلاعات
--------------------------
حراست
--------------------------
روابط عمومی

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۹
 • شما اینجا هستید : اطلاعيه ها
 • کد مطلب : 2317
 • منشور خدمت

    

  بنام خدا (( خداوند فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانشان برگردانید و وقتی میان مردم حکم می‌کنید به عدالت حکم کنید. )) (قرآن مجید- آیه ۵۸ سوره نساء ) منشور خدمت خداوند متعال را شاکر و سپاسگزارم که به اینجانب فرصت و توفیق خدمت عطا فرمود تا در دور سوم شورای اسلامی شهر به […]

  بنام خدا

  (( خداوند فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانشان برگردانید و وقتی میان مردم حکم می‌کنید به عدالت حکم کنید. ))

  (قرآن مجید- آیه ۵۸ سوره نساء )

  منشور خدمت

  خداوند متعال را شاکر و سپاسگزارم که به اینجانب فرصت و توفیق خدمت عطا فرمود تا در دور سوم شورای اسلامی شهر به مدت پنج ماه همچنین دور چهارم شورای اسلامی از بدو آغاز بکار تاکنون در کسوت مسئولیت شهرداری صوفیان به قدر توان و امکانات در خدمت شهر و شهروندان عزیز باشم.

  دورانی که مصادف با کاهش کاملاً محسوس درآمد شهرداری از یک سو و اتمام خدمت تعدادی از کارکنان با تجربه شهرداری و جایگزینی آنان با نیروهای جوان از سوی دیگر بوده تا حقیر را از جوانب مختلف در بوته آزمون سختی قرار داده و به محک سختی و مشکلات مضاعف بیازماید ولی خدای را از ته قلب و از اعماق دل می‌ستایم که در هر شرایطی یار و یاورم بوده و امیدوارم به اعتبار تجربه چندین ساله ام در شهرداری علی رغم سنگ اندازی های عامدانه و فراز و نشیبهای فراوان، سرافراز و سربلندم سازد تا در پیشگاه حضرت باریتعالی و مردم شایسته خدمت، شرمنده نباشم. خدای را گواه می‌گیرم با پاک دستی و پاک نفسی امانت و مسئولیت خطیر واگذار شده را صحیح و سالم به سرمنزل مقصود رسانده در سرانجام دوره خدمتی به عزیزانی دیگر واگذار نمایم و معتقدم طبق فرمایش گهربار مولای متقیان حضرت علی (ع) که فرمودند: ((هر آمدنی را، رفتنی و هر انتصابی را، عزلی است. خوشا به حال آنان که در طاعت خالق و در خدمت مخلوق اند.)) بار مسئولیت امانتی است بس سنگین و طاقت فرسا و واگذار شدنی.

  در تحریریه حاضر لازم می‌دانم خاطر شریف عزیزان را به نکاتی چند متذکر سازم تا علاوه بر آگاه سازی عمومی، موجبات تنویر افکار عمومی را فراهم نمایم.

  • شهرداری صوفیان به جهت برخورداری از منابع غنی درآمدی در سنوات گذشته و قبل از اجرای قانون ارزش افزوده و برنامه پنج ساله توسعه، چندان اقدام حائز توجه و چشمگیری در زمینه سرمایه گذاری در طرحهای درآمدزا و ایجاد منابع درآمدی پایدار انجام نداده، لذا با اجرای قانون برنامه فوق الاشاره شهرداری با کاهش شدید درآمدی مواجه گردید. اقدامات شهرداران پرتلاش قبلی در زمینه احداث تالار و استخر سرپوشیده و تعدادی واحدهای تجاری و خدماتی، قسمتی از نیاز مالی شهرداری را تأمین نموده ولی موقعیت ویژه جغرافیایی شهر صوفیان ایجاب می‌نمود تا شهرداری اقدامات اورژانسی و فوری لازم در زمینه مدیریت منابع انسانی، کاهش هزینه های غیرضروری، افزایش بهره وری و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و استفاده از توان بخش خصوصی و واگذاری امورات قابل واگذاری از طریق مناقصه و برون سپاری امورات خدماتی،عمرانی به انجام رسانیده و از قالب خدماتی به قالب نظارتی و مدیریتی تغییر رویه داده تا در ادامه مسیر حرکت رشد و توسعه شهر خود را با شرایط جدید وفق دهد و ماحصل امر واگذاری خدمات شهری و فضای سبز، وصول عوارض بازارهای هفتگی و دواب( از سنوات قبل)، بهره برداری از جایگاه CNG ، بهره برداری از گلخانه مکانیزه شهرداری، واگذاری وصول عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان دولت، اجرای پروژه های عمرانی متعدد بصورت پیمانی( به جای اجرای امانی آنها در سنوات گذشته) و…. به بخش خصوصی، تجدیدنظر در سازمان تفضیلی شهرداری و توانمندسازی آن با پیش بینی پست های سازمانی مورد نیاز بوده که آثار این اقدامات حیاتی به مرور زمان در شهر قابل لمس و توجه خواهد بود. اگرچه تغییرات حاصله عوارضی نیز به همراه داشته ولی در کل تأثیرات به سزای آن در سالهای آتی به نفع شهر و شهروندان خواهد بود.
  • رویکرد جدی شهرداری و شورای اسلامی دور چهارم به بحث ایجاد منابع درآمدی پایدار با آغاز عملیات احداث واحدهای تجاری و خدماتی متعدد در شهر از جمله مجتمع تجاری خدماتی شهرداری در محوطه ساختمان اداری شهرداری ( در شرف بهره برداری ) با اعتباری بالغ بر نه میلیارد ریال، از اقدامات و رویه های جاری بوده که شهرداری صوفیان بایستی در سنوات آتی آن را دنبال نماید تا به مرور شاهد افزایش منابع درآمدی پایدار و کاهش اتکای شهرداری به عوارض ساخت و ساز و… بوده و شهرداری از نظر درآمدی به آستانه ثبات و اطمینان برسد.
  • انجام مطالعات متعدد و ضروری در شهر صوفیان در زمینه های ساماندهی رودخانه های شیرین چای و شورالی، ساماندهی میادین و معابر شهر صوفیان، دوربرگردان غیر همسطح ورودی شهر از سمت تبریز، زیرگذر کوی فرهنگیان، تکمیل پروژه آبیاری قطره ای طرح توسعه ۶۸ هکتاری پارک ملت(در شرف راه اندازی و بهره برداری) نیز از جمله اقدامات اساسی شهرداری در دور چهارم بوده تا شهرداری در سنوات آتی با اجرای طرح های تهیه شده، موجبات تسهیل در عبور مرور شهری، کاهش ترافیک و مخاطرات ناشی از تصادفات رانندگی، کاهش میزان مصرف آب فضای سبز با استفاده از شیوه نوین آبیاری، لایروبی اصولی و کانالیزاسیون رودخانه های فصلی و جلوگیری از بروز مخاطرات جدی سیل در شهر و… را فراهم سازد.
  • انجام اقدامات و اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی متعدد در شهر صوفیان از جمله چاپ کتاب اصول شهروندی، اجرای برنامه های متعدد جنگ شادی و جشن های ملی و مذهبی متعدد در مناسبتهای مختلف سال از جمله جشن بزرگ مبعث، هماهنگی و اجرای مسابقه محله شبکه دو در مدرسه طالقانی، حمایت جدی از برگزاری مسابقات استانی و کشوری در شهر صوفیان از جمله کشتی آلیش، شطرنج ریتد و…. ، حمایت از احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی توسط بخش خصوصی، جمایت جدی از برگزاری همایش های خانوادگی از جمله (( پیاده روی های همگانی و خانوادگی متعدد، خرید و نصب ست های ورزشی متعدد در سطح شهر و… از جمله اقدامات حائز توجه شهروندان عزیز بوده که در دورچهارم شاهد آنها بودیم.
  • پیگیری جدی اجرای شبکه فاضلاب شهر صوفیان از طریق شرکت آب و فاضلاب استان که منجر به انعقاد تفاهم نامه گردیده که به صورت مشارکتی اهالی و شرکت آب و فاضلاب بوده و در سال آتی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود. اجرای شبکه فاضلاب شهری صوفیان جزو اولین پروژه شهری فاضلاب در شهرستان شبستر خواهد بود.
  • جلوگیری از کشتار حیوانات بلاصاحب مخصوصاً سگها در سطح شهر و تغییر رویه جهت جمع آوری و ساماندهی آنها از طریق به کارگیری نیروهای متخصص شرکت خصوصی و انجام عملیات زنده گیری، انتقال و نگهداری این حیوانات در مرکز پردیس از جمله اقدامات شهرداری صوفیان در دور چهارم بوده که موجب گردیده سایر شهرداریها نیز با الگوگیری از آن اقدامات مشابهی را انجام دهند.
  • آماده سازی سایت احداث سالن چندمنظوره مدیریت بحران در محل پارک ملت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال و عقد و مبادله تفاهم نامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به منظور تأمین اعتبار لازم از محل اعتبارات حوادث غیرمترقبه استانی که به جهت عدم تخصیص کماکان در ردیف انتظار اسناد مبادله شده جهت تخصیص قرار دارد. احداث سالن چند منظوره فوق با امکانات جانبی آن از جمله سالن سرپوشیده، پد هلیکوپتر، ایستگاه آتش نشانی و… می‌تواند در مواقع عادی بعنوان بزرگترین مرکز فعالیت های ورزشی شهر مورد استفاده قرار گیرد و در مواقع بروز بحران بعنوان مرکز پشتیبانی عملیات امدادرسانی مورد بهره برداری و استفاده واقع شود.
  • انجام و طی مراحل قانونی جهت اخذ سند مالکیت رسمی پانزده هکتار از اراضی ملی تحویل گرفته شده از منابع طبیعی در سنوات قبل به منظور احداث وادی السلام (گورستان شهر) که مراحل پایانی خود را سپری می‌نماید.
  • انتقال بازار هفتگی به خیابان پیامبر اعظم (ص) و خیابانهای پیرامون به منظور تسهیل در تردد خودروها در مرکزی ترین نقاط شهر و ارتقاء ضریب ایمنی شهر در قبال بروز حوادث از جمله اقدامات اورژانسی دور چهارم بوده است. البته در نظر است نسبت به تملک زمین مورد نیاز به منظور احداث بازار هفتگی در جنوبی ترین املاک شهر و انتقال دائمی بازار به محل تعیین شده و آزادسازی معابر شهر، اقدامات لازم انجام و علاوه بر آن با ایجاد بازار روز در کنار آن، بزرگترین مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی منطقه در طول ایام هفته راه اندازی گردد. املاک مذکور در پهنه بندی طرح تفصیلی شهر صوفیان پیشنهاد گردیده و مراحل شناسایی املاک و مصالحه املاک واقع در طرح را سپری می‌نماید.
  • نوسازی ناوگان ماشین آلات شهرداری با فروش خودروهای خدماتی مستعمل از طریق مزایده و خرید یک دستگاه کمپرسی بنز ۱۹۲۴، یک دستگاه سواری پژو پارس، یک دستگاه مینی لودر( در شرف تحویل از سازمان شهرداریها) و تعمیرات اساسی ماشین آلات سنگین از جمله لودر، ماشین حمل مکانیزه زباله و… نیز از جمله اقدامات دور چهارم شهرداری و شورای اسلامی شهر صوفیان بوده است.
  • خرید، نصب و راه اندازی دوربین‌های ثابت و متحرک کنترل ترافیک میدان هفت تیر(استاد شهریار) در قالب فاز سوم طرح جامع پایش تصویری شهر صوفیان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال نیز از اقداماتی است که در دور چهارم مورد توجه ویژه قرار گرفته، ضمناً طرح جامع سامانه پایش تصویری کل اماکن و تقاطع های حساس شهر صوفیان نیز آماده گردیده و در صورت تأمین اعتبار لازم فازهای بعدی آن نیز قابل اجرا و پیاده سازی خواهد بود.
  • مشارکت جدی و فعالانه شهرداری و شورای اسلامی شهر در اجرای پروژه های عام المنفعه از جمله اجرای عملیات زیرگذر کویلر، بهسازی معابر و کانالهای آبرسانی کشاورزان و تأمین ماشین آلات لازم درخصوص حمل مصالح اعم از کانالیزاسیون مجاری آبرسانی منطقه شاجی، مشارکت در تجهیز و تکمیل و نوسازی مساجد و حسینیه ها، پشتیبانی خدمات شهری از مدارس و اماکن آموزشی و ورزشی و… نیز از جمله مواردی است که در طول چهارسال فعالیت شهرداری در دور چهارم بوده و شاهد تداوم آن هستیم. بطوریکه شهروندان عزیز در تمامی عرصه ها و فعالیتهای همگانی شاهد حضور پررنگ و جدی مجموعه شهرداری در کنار خود بوده و موجبات رضایت عمومی اهالی از خدمات شهرداری را فراهم ساخته است.

  شهروندان عزیز و ارجمند، اکنون که در آستانه انتخابات با اهمیت شوراهای اسلامی دور پنجم قرار داریم، انتظار می‌رود با حضور گسترده و احساس مسئولیت عمیق در رابطه با عمران و آبادانی شهر عزیزمان تک تک شهروندان گرامی دین خود را به وطن و زادگاه خویش ادا نمایند و با حضور آگاهانه و مسئولانه در تمامی مراحل انتخابات حساسیت خود را به تعیین سرنوشت خویش به اثبات رسانند. از عموم تحصیل کردگان و جوانان دارای مدارج عالی در تمامی شاخه های علمی انتظار می‌رود بعنوان کاندیدای عضویت در شوراهای اسلامی شهر در فرصت تعیین شده وارد رقابتهای سالم انتخابات  شوند و از شهروندان عزیز نیز انتظار دارم با حضور پرشور و آگاهانه خود افراد اصلح و دارای سابقه نیک را جهت تصدی کرسی های دوره پنجم شورای اسلامی شهر صوفیان انتخاب و شعور اجتماعی خود را به منصه ظهور و ثبوت رسانند، تا بستر تداوم رشد و توسعه متوازن شهر صوفیان در همه زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی فراهم و شهر صوفیان را به قله های پیشرفت و ترقی برسانند. شهروندان عزیز قطعاً بر اهمیت اتحاد و اتفاق آحاد مردم با هر ایده و عقیده ای در جهت نیل به شهری آباد و شاداب واقف بوده و در جهت هم افزایی اراده همگانی بر حفظ آن کوشا خواهند بود. در پایان بر خود وظیفه می دانم از بذل محبت تمامی شهروندان عزیز که همواره شهرداری و اینجانب را مورد تفقد قرار داده و راهنمایی های ارزشمندشان چراغ راه خدمت اینجانب و همکاران عزیزم در شهرداری بوده اند، تشکر و قدردانی نمایم. همچنین از تمامی پرسنل خدوم و پرتلاش شهرداری صوفیان نیز از صمیم قلب سپاسگزارم که با همت و پشتکار بی مثال خود موجبات سربلندی مجموعه شهرداری در انجام وظیفه خطیر و از حمایت های بی دریغ اعضای محترم شورای اسلامی شهر صوفیان و خدمت
  بی منت به ولی نعمتان واقعی انقلاب را فراهم ساخته اندنیز صمیمانه سپاسگزارم%

   

  رسول ارشدی – شهردار صوفیان

  (( اسفند ماه ۹۵))

  دانلود فایل pdf مربوط به منشور خدمت

  برچسب ها :

  سخن بزرگان

  سخن بزرگان

  لينكهاي مرتبط
  مشاهده تصاویر شهدای صوفیان
  شهرداری صوفیان
  اوقات شرعی به وقت صوفیان

  اوقات شرعی صوفیان
  راهنماي مراجعين شهرسازي
  تعرفه عوارض محلی
  بیلان سال 96 شهرداری صوفیان
  تقویم شمسی
  بهمن ۱۳۹۷
  ش ی د س چ پ ج
  « دی   اسفند »
   12345
  ۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
  ۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
  ۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
  ۲۷۲۸۲۹۳۰  
  پست الکترونیکی
  کانال اطلاع رسانی شهرداری صوفیان
  وبگاه اطلاع رساني شهرداران صلح